Tento rok se koná již 15. ročník mezinárodní soutěže HSF System Modelium, jejíž je Svaz výrobců vlnitých lepenek hrdým produktovým partnerem. Národní finále soutěže se uskuteční v pondělí 5. června v Ostravě v sídle stavební skupiny HSF System, která je pořadatelem a generálním partnerem soutěže.

Letošní zadání znělo: Nejvyšší mrakodrap Evropy. Modely musely být vytvořeny pouze z vlnité lepenky, kterou do soutěže poskytli členové SVVL. O postup do národního finále usilovalo celkem 32 týmů ze 23 středních stavebních škol z České republiky. Jan Hasík, generální ředitel HSF System, konstatoval, že vybrat finalisty bylo velmi těžké. Všichni studenti odvedli špičkovou práci a předvedli skvělý přístup. Výsledné modely jsou nejen moderní a nápadité, ale i kvalitně zpracované.

Ve finále se nakonec utkají talentovaní studenti ze Střední školy polytechnické Brno, SPŠ stavební Havířov, OA a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, OSŠP Kolín a dva týmy ze Střední průmyslové školy stavební z Pardubic.

Odborná porota bude na modelech posuzovat především originalitu, moderní přístup ke zpracování, kreativitu a invenci. Čtyři stavby z českého finále a čtyři z finále na Slovensku, které porotu nejvíce ohromí, se společně utkají v mezinárodním superfinále. To se uskuteční už 20. června v areálu Dolní Vítkovice v Ostravě. Vítězný tým získá odměnu v podobě 25 000 Kč. Tým, který se umístí na druhém místě, obdrží 15 000 Kč a třetí místo dostane 10 000 Kč. Odměnu 5 000 Kč získá tým, který bude zvolen v rámci hlasování na sociálních sítích soutěže HFS Modelium.